Nedělejte tyhle chyby při měření své velikosti

Chcete si být jistá, že si konečně v klidu nakoupíte online a oblečení bude dokonale sedět? Protože víte, že se vám nebude chtít věci zpět balit a posílat je poštou zpět? K tomu si potřebujete umět správně změřit svoje míry.

A kde se vlastně měří pas, kde prsa a kde boky? Přesvědčte se, že neděláte některé chyby.

Jelikož každý výrobce může mít jiné číslování a některé oblečení může být označeno i jako UNI nebo ONE SIZE, je dobré se skutečně řídit primárně centimetry než označním S, M, L a 38, 40, 42. 

Hlavní zásady

  • Měřit by vás měl někdo jiný

Dozadu si nevidíte a máte jen dvě ruce. Ideálně tedy doporučuji, aby vám s měřením pomohl partner, kamarádka, dcera nebo třeba sestra. Samozřejmě to zvládnete i samy, o tom nepochybuji, ale pokud chcete mít míry co nejpřesnější, když vám někdo pomůže, bude to výhoda.

  • Měřte látkovým nebo měkkým krejčovským metrem. 

Pokud ho nemáte, vezměte si provázek nebo stuhu, na které si fixou vyznačíte míry a pak je přeměříte metrem nebo pravítkem. Pozor, stuha nesmí být pružná. Určitě to nezkoušejte s klasickým metrem, kterým měříte třeba nábytek :D 

  • Měřte se ideálně přímo na holé kůži jen ve spodním prádle.
  • Snažte se být narovnaní, vzpřímení, nezatahovat břicho, být v klidu a uvolnění.

  

jak-si-zmerit-miry

Jaké míry měříme?

Nejčastěji se určitě setkáte se třemi hlavními mírami, to je obvod boků, pasu a prsou. U vršků pak ještě můžete měřit šířku ramen, délku rukávu, u kalhot zase délku sedu nebo délku nohavic

Kde změřit obvod pasu?

Pro správné měření pasu existuje několik základních pravidel, které když dodržíte nemůžete se splést. Ukážu vám to krok za krokem.

  • Stoupněte si rovně, ruce nechte volně viset, nezatahujte břicho ani se neštělujte do nepřirozených póz s příliš vystrčenou nebo podsazenou pánví.
  • Míra obvodu pasu se měří těsně nad pupíkem, v místě kde je postava nejužší, klidně si metrem zkuste přeměřit několik míst, kde bude nejužší, tam je váš obvod pasu. 
  • Pokud máte spíše rovnější postavu bez více definovaného pasu, přesně se obvod nachází v polovině vzdálenosti mezi posledním spodním žebrem a horní hranou lopaty kyčelní kosti. 
  • POZOR: pas není v místě pupíku. 
  • Vezměte metr a obtočte ho kolem pasu, metr by měl ke kůži přiléhat, ale ne se do ní zařezávat. Tam kde se dotýká začátek metru s jeho druhou částí, tam je výsledná míra.
  • Zkuste si tuto míru změřit ráno, odpoledne a večer. Máte tam jiné míry? Udělejte z nich průměr. Pro ženy navíc platí, že by se měly spíše měřit v první polovině cyklu, jelikož před menstruací má většina z nás problém se zadržováním vody. 

Kde se měří boky?

Jako jsme pas měřili v nejužším místě, tak boky měříme naopak v tom nejširším místě, kde jsou kyčelní klouby a hýždě mají největší vyboulení. Stát byste měli opět rovně, nohy mějte u sebe a metr vodorovně. 

Obvod přes prsa

Obvod přes prsa měřte přes nejširší místo prsou tedy přes bradavky a ideálně bez podprsenky nebo v nevyztužené slabé podprsence.

Můžete se setkat v této souvislosti také s mírou, která bývá označována jako “šířka průramku”. Uvádí se např. u kardiganů nebo sak, která nemají zapínání a obvod prsou není tak úplně směrodatný. Taková míra udává tedy rozměr od švu ke švu v oblasti podpaží. 

 

Chcete inspiraci na capsulový šatník na podzim? Stáhněte si průvodce dokonalým podzimním outfitem. Najdete v něm seznam klasických must-have kousků, které by neměly ve vašem šatníku chybět v jakémkoliv ročním období + vybrané trendy, které unosíte víc než jednu sezonu. Z těchto kousků tam najdete inspiraci na celkem 20 různých outfitů včetně bot a doplňků. Stačí ho mít otevřený ve svých mobilních záložkách, otevřít večer nebo ráno, kouknout na nápovědu a výběr outfitu vám nezabere víc než 30 sekund.

Stáhněte si ho ZDARMA tady. ♥

 

final-capsule (1)

  

Snímek obrazovky 2022-07-05 v 16.24.25

Začněme spolu stavět váš capsulový šatník právě teď: 

konverzni button